Kongre Konuları
Önemli Tarihler
Düzenleme Kurulu
Bilim Kurulu
Çalışmaların Yayınlanması
Kongreye Kayıt Yaptırmak İçin..
Sunum Özeti Yükleme
Sunum Kuralları
Kayıt ve Konaklama Ücretleri
Sekreterya

 

 

 

 

  Hakkımızda
Ülkemizde 1980’den beri su ürünleri yetiştiriciliği alanındaki sempozyumlar her iki yılda bir yapılmaktadır. Geçmiş yıllarda genel balık sempozyumlarına nazaran çok daha etkili olan, türe özel sempozyumlar yapılmaya başlanmıştır.
 
Ülkemizin son 10  yılda (2005-2015) yetiştiricilik ile elde edilen alabalık üretimi TÜİK istatistiklerine göre, içsu alabalık yetiştiriciliği toplam 824.222 ton ve denizde yapılan alabalık yetiştiriciliği 36.768 ton olarak kaydedilmiştir. Avlanan alabalık ürünleri miktarı ise son 10 yılda toplam 5056 tona ulaşmıştır.
Buna göre son 10 yılda yapılan alabalık üretimi, 10 yıllık toplam su ürünleri üretiminin %19’unu oluşturmaktadır. Su ürünleri üretiminin 5’te 1’ini oluşturan alabalık sektörü ülkemizin önemli gelir kaynaklarından biri olmuştur.
 
Nobel Bilim ve Araştırma merkezi tarafından düzenlenen Ulusal Alabalık Kongreleri, akademik ve bilimsel çalışmaların ışığında, alabalıkla ilgili konularda çalışma yapmış kamusal ve özel kuruluşlara danışmanlık yapabilecek bir ortam oluşturmayı hedeflemektedir. Bu amaçla bu sene 5.’sü düzenlenecek olan  “Ulusal Alabalık Kongresi” 26-29 Ekim tarihleri arasında Afyon’da gerçekleştirilecektir.

 Ulusal Alabalık kongrelerinde görüşmek dileğiyle…

Bu sayfa 5035 defa görüntülenmiştir.

   

 

Alabalik.gen.tr

alabalik.gen.tr - meyve.gen.tr - sempozyum.gen.tr - kirsalturizm.gen.tr -biyoloji.gen.tr -türkoloji.gen.tr - bulten.gen.tr - editor.gen.tr